Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I ZŁODZIEJ ROWERÓW JEST JUŻ W RĘKACH POLICJANTÓW

Data publikacji 08.02.2021

W ręce białostockich policjantów wpadł 33-latek podejrzany o kradzieże rowerów. Do tej sprawy już wcześniej został zatrzymany 41-latek, któremu mężczyzna sprzedał skradzione jednoślady. Wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych to ponad 8 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 7 zarzutów. Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu białostockiej komendy wspólnie z kryminalnymi z białostockiej „czwórki” ustalili podejrzanego o kradzieże rowerów. Do tej sprawy, już pod koniec stycznia został zatrzymany jego 41-letni wspólnik. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w piątkowe południe, kiedy zgłosił się do jednego z komisariatów. 33-latek odwiedzał policjantów w ramach dozoru, który został zastosowany wobec niego za wcześniejsze kradzieże rowerów. Jak ustalili śledczy, podejrzany jest odpowiedzialny za kradzieże 7 jednośladów, do których doszło w Białymstoku, w drugiej połowie minionego roku. Właściciele oszacowali straty na ponad 8 tysięcy złotych. Następnie, białostoczanin sprzedał wszystkie jednoślady 41-latkowi, który wystawiał je na portalach ogłoszeniowych. 33-latek usłyszał łącznie 7 zarzutów kradzieży. Wszystkie rowery zostały już rozpoznane i wróciły do swoich właścicieli. Zgodnie z Kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Odnośnik do artykułu o zlikwidowanej dziupli z kradzionymi rowerami oraz zatrzymanym do tej sprawy 41-letnim mieszkańcu Białegostoku. 

Opis filmu: Pojawia się logo z napisem Komenda Miejska Policji w Białymstoku. Policjant w ubraniach cywilnych, z założoną czarną kamizelką z napisem „POLICJA”. Policjant podchodzi do garażu, otwiera drzwi. W garażu ustawione zabezpieczone rowery. Policjant w cywilnych ubraniach z założoną czarną opaską z napisem „POLICJA”. Kryminalny stoi przy 3 rowerach, ogląda jednoślad.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 32.64 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony