Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny sąsiad pomógł zatrzymać złodzieja

Data publikacji 18.02.2021

To już kolejny raz, kiedy sąsiedzka czujność pokrzyżowała plany przestępcy. Mężczyzna tuż po wejściu na klatkę schodową, próbował siłą zabrać 50-latce torebkę. Krzyk kobiety usłyszał sąsiad, który bez chwili zastanowienia obezwładnił napastnika. Podejrzany 24-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po południu, dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu mężczyzny, który napadł na kobietę. Do tego zdarzenia doszło na osiedlu Mickiewicza w Białymstoku. Wówczas, do wchodzącej na klatkę schodową 50-latki podbiegł nieznany młody mężczyzna. Napastnik najpierw popchnął kobietę na schody, a następnie próbował wyrwać jej torebkę. 50-latka zaczęła głośno wołać o pomoc. Krzyki usłyszał sąsiad, który natychmiast wybiegł z mieszkania i bez chwili zastanowienia obezwładnił napastnika i powiadomił Policję. Chwilę później 24-latek był już w rękach mundurowych. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

To już kolejny przykład wzorowej, obywatelskiej postawy, która pokrzyżowała plany przestępcy.

Opis filmu: Pojawia się logo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policjant kryminalny w cywilnych ubraniach, na ramieniu ma założoną żółtą opaskę z napisem „Policja”. Policjant zakłada zatrzymanemu kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Następnie blokuje kajdanki. Dwóch mundurowych wyprowadza zatrzymanego z budynku, schodzą po schodach. Policjant umieszcza zatrzymanego w samochodzie, zapina mu pasy i zamyka drzwi

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony