Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy stworzył niepełnosprawnym dzieciom podwodny świat

Data publikacji 17.05.2021

Dzielnicowy w nietypowy sposób pomógł podopiecznym jednej z placówek szkolno-wychowawczych. Funkcjonariusz wspólnie z grupą przyjaciół-akwarystów stworzył "kącik wytchnieniowy". Niepełnosprawne dzieci w otoczeniu akwariów tętniących życiem, mogą podziwiać podwodny świat, a przy tym odprężyć się.

Dzielnicowy z białostockiej jedynki młodszy aspirant Maciej Andrzejewski, zaangażował się w pomoc niepełnosprawnym podopiecznym jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Białymstoku. Funkcjonariusz, który prywatnie jest pasjonatem akwarystyki, stworzył dzieciom podwodny świat. Swój pomysł zrealizował dzięki pomocy przyjaciół, którzy również są miłośnikami podwodnego życia. Jak twierdzi policjant, jego pomysł spotkał się z ogromną aprobatą wśród znajomych. Realizacja przedsięwzięcia była jedynie kwestią czasu. Po kilku tygodniach, w jednej z placówek powstały dwa w pełni wyposażone akwaria. Dzieci obserwując życie, które toczy się w podwodnym świecie, mogą uspokoić się i wyciszyć. Akwaria są również atrakcyjną dekoracją placówki. Nagrodą za wsparcie niepełnosprawnych dzieci był ich widok, jak z zapartym tchem wpatrywały się w wodny świat.

Nie zabrakło również podziękowań dla dzielnicowego ze strony dyrekcji Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ulicy Krakowskiej. Kierownik dzielnicowych z Komisariatu Policji I w Białymstoku otrzymała list gratulacyjny. Dyrekcja podkreśliła w nim, że "dzięki takim policjantom czujemy się bezpieczni, otoczeni troską, która wykracza poza obowiązki służbowe".

  • dzielnicowy który stoi przed placówką opiekuńczo-wychowawczą
  • widok na akwaria ustawione przed ławką
  • w pełni wyposażone 2 akwaria
  • w pełni wyposażone akwarium
  • w pełni wyposażone akwarium
  • po prawej stronie dzielnicowy w maseczce. Po lewej stronie w pełni wyposażone akwarium

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony