Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali złodziei

Data publikacji 25.05.2021

Policjanci z białostockiej patrolówki zatrzymali 3 podejrzanych o kradzież samochodu. Mundurowi odzyskali skradzionego w Warszawie volkswagena. Dwóch 20-latków i o rok starsza znajoma usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek nad ranem, policjanci z białostockiej patrolówki skontrolowali w centrum miasta volkswagena. W samochodzie poza kierowcą przebywała jeszcze dwójka pasażerów. Po krótkiej rozmowie policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie alkomatem 20-letniego białostoczanina wykazało blisko 0,3 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie kontroli mundurowi zauważyli również, że w pojeździe wybita była jedna z bocznych szyb. Kierowca nie potrafił wytłumaczyć, jak do tego doszło. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że volkswagen został skradziony w połowie maja w Warszawy. Policjanci ustalili również, że 20-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania. Wartość strat oszacowana przez właściciela samochodu to 7 tysięcy złotych. Cała trójka została zatrzymana i jeszcze tego samego dnia wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za jazdę w stanie po użyciu alkoholu i bez uprawnień do kierowania.

  • policyjny technik kryminalistyki podczas robienia oględzin pojazdu Policjant zbiera pędzelkiem odciski palców
  • policyjny technik kryminalistyki podczas robienia zdjęć pojazdu
  • policjanci w cywilnych ubraniach trzymają zatrzymanego mężczyznę

Opis filmu: Pojawia się logo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policyjny technik kryminalistyki podchodzi do torby, z której wyjmuje aparat. Policjant robi zdjęcia z przodu pojazdu, od tylnej strony. Technik podchodzi do przednich drzwi pojazdu, przykłada skalówkę do klamki drzwi, robi zdjęcia. Policjant otwiera skrzynkę i szuka pędzla. Technik omiata powłoki karoserii pojazdu pędzlem. Policjant kryminalny zakłada mężczyźnie kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Policjant wyprowadza zatrzymanego z pomieszczenia, schodzą po schodach i idą przez plac.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.71 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony