Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież biżuterii w sklepie jubilerskim

Data publikacji 26.05.2021

Policjanci zatrzymali w Wołominie 3 osoby podejrzane o kradzież biżuterii. Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia, w jednym ze sklepów jubilerskich w Białymstoku. Wartość strat oszacowana przez właściciela to 17 tysięcy złotych. Obywatele Rumunii w wieku 28, 30 i 45 lat trafili do aresztu na 3 miesiące. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z białostockiej komendy wojewódzkiej i miejskiej zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzież biżuterii. Do tego zdarzenia doszło pod koniec kwietnia, w jednym ze sklepów jubilerskich w Białymstoku. Wówczas, do lokalu weszła para, która pod pretekstem kupna złotego łańcuszka, poprosiła o ich obejrzenie. Chwilę później dołączył do nich wspólnik. W momencie, kiedy mężczyzna rozmawiał z ekspedientką, złodziejska para wykorzystała jej nieuwagę i zabrała stojak z biżuterią. Po tym, wszyscy wybiegli ze sklepu i odjechali w nieznanym kierunku. Właściciel oszacował straty na 17 tysięcy złotych. Kryminalni wpadli na trop sprawców w ubiegłym tygodniu. Pomogło im w tym nagranie z monitoringu, które zarejestrowało całe zdarzenie. Policjanci zatrzymali podejrzanych tydzień temu w Wołominie. Okazali się nimi obywatele Rumunii w wieku 28, 30 i 45 lat. W trakcie prowadzonych czynności wyszło na jaw, że 45-latka była poszukiwana 2 listami gończymi do odbycia kary 28 dni pozbawienia wolności za kradzieże. Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu. Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant kryminalny w cywilnych ubraniach zakłada kobiecie kajdanki na ręce trzymane z tyłu
  • policjanci kryminalni trzymają mężczyznę, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu
  • Policjanci prowadzący zatrzymanego mężczyznę

Opis filmu: Pojawia się logo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Umundurowany policjant sprawdza ubranie osoby zatrzymanej. Policjant zakłada kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Następnie wyprowadza mężczyznę z pomieszczenia dla osób zatrzymanych, prowadzi przez plac do radiowozu. Policyjny technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanej kobiety. Policjant w ubraniach cywilnych zakłada kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Policjanci kryminalni wyprowadzają zatrzymanego z budynku, prowadzą przez plac do kolejnego budynku.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.14 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony