Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BIAŁOSTOCKI POLICJANT MISTRZEM POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU-JITSU

Data publikacji 15.06.2021

Ponad rok intensywnych treningów na macie przyniosło efekty. Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wywalczył tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu w dwóch formułach Gi i No Gi. Zawody odbyły się w Mińsku Mazowieckim w minioną sobotę.

Na hali sportowej w Mińsku Mazowieckim, podczas minionej soboty, odbyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu-Jitsu Gi i No Gi. W zmaganiach wzięło udział około 400 funkcjonariuszy z różnych służb. W zawodach nie mogło zabraknąć utalentowanego zawodnika - policjanta z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Wystartował on w kategorii do 88,3 kilogramów adult białe pasy w kimonach oraz do 91,5 kilogramów master I białe pasy bez kimon. Po ciężkich stoczonych pojedynkach, nasz policjant Dawid wywalczył dwa pierwsze miejsca. Tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych. 

Brazylijskie jiu-jitsu to brazylijski sport walki wywodzący się z ju-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. Wymaga ona od zawodnika dużej sprawności. Dominują w niej dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika.

Dziś, Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Maciej Daniel Wesołowski pogratulował Dawidowi osiągniętych wyników i życzył kolejnych sukcesów.

Dawid ogromne gratulacje!

  • policjant w cywilnych ubraniach, który trzyma w dłoniach dwa medale za mistrzostwo polski służb mundurowych
  • Komendant Miejski Policji w Białymstoku  składa serdeczne gratulacje policjantowi w cywilnych ubraniach
  • widok na list gratulacyjny wręczony od Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku
  • po lewej stronie Komendant Miejski Policji w Białymstoku a po prawej policjant
  • popiersie policjanta z dwoma medalami zawieszonymi na szyi. Policjant w dłoniach trzyma dyplomy za zdobycie 1 miejsca w poszczególnych kategoriach wagowych
  • 3 zawodników, którzy stoją na podium
  • policjant w stroju sportowym po zakończonej walce
  • policjant w stroju sportowym przed rozpoczęciem walki
Powrót na górę strony