Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 71-letniego włamywacza

Data publikacji 17.06.2021

Policjanci z Podlasia przy współpracy z mundurowymi z Lublina, zatrzymali 71-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem. Pod koniec kwietnia z jednego z mieszkań w Białymstoku zniknęło ponad 20 tysięcy złotych. W ustaleniu sprawcy pomogły kryminalnym nagrania z monitoringu. 71-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

We wtorek, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przy współpracy z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali 71-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do mieszkania. Mundurowych wspierali w tym także koledzy z Lublina. Do tego zdarzenia doszło pod koniec kwietnia na białostockim osiedlu Bema. Wtedy to złodziej pod nieobecność mieszkańców wszedł przez drzwi do mieszkania, skąd ze szkatułki zabrał pieniądze w polskiej i obcej walucie. Wartość strat oszacowana przez właściciela to ponad 20 tysięcy złotych.  Dzięki intensywnej analizie nagrań z monitoringu policjanci ustalili tożsamość podejrzanego. Okazał się nim 71-letni mieszkaniec Lublina. Zaskoczonego mężczyznę funkcjonariusze zatrzymali we wtorek w jego mieszkaniu. Następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • policyjny technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanego mężczyzny
  • policjant kryminalny w cywilnych ubraniach prowadzi zatrzymanego 71latka
  • policjant kryminalny w cywilnych ubraniach zakłada zatrzymanemu 71-latkowi kajdanki na ręce trzymane z tyłu

Opis filmu: Pojawia się logo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policyjny technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanego mężczyzny. Przykłada opuszki palców do skanera, który świeci zielonym światłem. Policjant w ubraniach cywilnych z założoną żółtą opaską z napisem „POLICJA”, zakłada zatrzymanemu mężczyźnie kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Kryminalny prowadzi zatrzymanego przez pomieszczenie, podchodzą do drzwi, wychodzą z pomieszczenia. Policjant wraz zatrzymanym wychodzą z budynku i schodzą po schodach, idą przez plac.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.33 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony