Białostoccy policjanci wystartowali w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych "iSwim&iRun"

Data publikacji 29.06.2021

Policjanci wzięli udział w zawodach "iSwim&iRun", czyli biegowo-pływackim wyścigu. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 13 kilometrów, w tym 1,5 kilometra pływania oraz 11,5 kilometra biegu. Uczestnicy trasę pokonywali w parach. Były to również Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych, w których białostoccy policjanci wywalczyli 6 miejsce.

W sobotę, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wzięli udział w zawodach "iSwim&iRun" rozegranych w Rajgrodzie. Jest to biegowo-pływacki wyścig pokonywany z punktu A do punktu B, lądem i wodą, przez jeziora, morza, skały, mokradła, lasy. Swimrun to połączenie biegu przełajowego i pływania na wodach otwartych. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 13 kilometrów, w tym 1,5 kilometra pływania oraz 11,5 kilometra biegu. Uczestnicy pokonywali trasę w parach. Dystans na jaki mogli się rozdzielić to jedyne 10 metrów.  W ramach biegowo-pływackich zawodów zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych. Komendę Miejską Policji w Białymstoku reprezentowali młodszy aspirant Marek Bułach i sierżant Maciej Lejdward. Policjanci ukończyli zmagania na wysokim 6 miejscu wśród drużyn mundurowych z czasem 1 godzina 45 minut i 49 sekund.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!