Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ODPOWIEDZĄ ZA ROZBÓJ

Data publikacji 02.07.2021

Białostoccy policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o rozbój. Napastnicy pod pretekstem obejrzenia pokoju hotelowego weszli do środka, gdzie zaatakowali swoją ofiarę. Obydwaj zostali zatrzymani. 21 i 24-usłyszeli już zarzuty. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali 2 osoby podejrzane o rozbój na 19-latku. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na osiedlu Mickiewicza w Białymstoku. Jak ustalili policjanci napastnicy spotkali się ze swoją ofiarą  pod hotelem, w którym zamieszkiwał nastolatek. Po krótkiej rozmowie weszli z nim do środka. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego pretekstem wejścia do hotelowego pokoju była chęć jego obejrzenia. Tam podejrzani zaatakowali mężczyznę, bili go po twarzy i grozili nożem, a wychodząc zabrali sprzęt elektroniczny, e-papierosy, okulary przeciwsłoneczne i torbę. Właściciel oszacował starty skradzionych rzeczy na 2,5 tysiąca złotych. Pierwszego z podejrzanych policjanci zatrzymali niespełna godzinę od zgłoszenia. Policjanci z białostockiej patrolówki, którzy dysponowali rysopisem zauważyli go niedaleko hotelu, w którym doszło do rozboju. Okazało się, że to 21-letni białostoczanin, który został zatrzymany. Mundurowi w krzakach niedaleko miejsca zatrzymania 21-latka, znaleźli część skradzionych rzeczy. Jego 24-letni wspólnik wpadł dzień później. Został zatrzymany przez kryminalnych w swoim mieszkaniu na osiedlu Zielone Wzgórza. Obydwaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty rozboju. Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  • POLICJANT W UBRANIACH CYWILNYCH ZAKŁADA KAJDANKI NA RĘCE TRZYMANE Z PRZODU
  • POLICJANT W CYWILNYCH UBRANIACH PROWADZI ZATRZYMANEGO
  • POLICJANT W UBRANIACH CYWILNYCH, Z ZAŁOŻONĄ ŻÓŁTĄ KAMIZELKĄ Z NAPISEM "POLICJA TRZYMA MĘŻCZYZNĘ .

Opis filmu: Pojawia się logo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policjant w ubraniach cywilnych z założoną żółtą opaską z napisem „POLICJA”, zakłada zatrzymanemu mężczyźnie kajdanki na ręce, następnie na nogi. Kryminalny prowadzi zatrzymanego przez pomieszczenie, podchodzą do drzwi, wychodzą z pomieszczenia. Policjant wraz zatrzymanym wychodzą z budynku, schodzą po schodach. Zatrzymany siada do samochodu, policjant kryminalny zamyka drzwi. Policjant w ubraniach cywilnych z założoną żółtą opaską z napisem „POLICJA”, zakłada zatrzymanemu mężczyźnie kajdanki na ręce, następnie na nogi. Kryminalny prowadzi zatrzymanego przez pomieszczenie, podchodzą do drzwi, wychodzą z pomieszczenia. Policjant wraz zatrzymanym wychodzą z budynku, schodzą po schodach, idą przez plac.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 40.4 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony