BIAŁOSTOCCY POLICJANCI DBALI O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

BIAŁOSTOCCY POLICJANCI DBALI O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

Data publikacji 19.07.2021

Policjanci białostockiej drogówki przyłączyli się do działań „Pieszy - Bezpieczny - Widoczny". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Mundurowi przyglądali się również, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

W piątek, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, przeprowadzili działania „Pieszy - Bezpieczny - Widoczny”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale także bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominali również o noszeniu odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym. Mundurowi przekonywali "niechronionych", że niezależnie od pory roku powinni być widoczni dla kierowców.

W piątkowych działaniach wzięło udział 42 policjantów. Mundurowi ujawnili łącznie 237 wykroczeń, sprawdzili stan trzeźwości 257 kierowców. Tylko jeden z nich odważył się wsiąść za kółko na "podwójnym gazie". Mundurowi ujawnili 101 przekroczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz 27 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

  • policyjny radiowóz ustawiony przy drodze
  • policjanci przy radiowozie, który jest zaparkowany w rejonie przejścia dla pieszych
  • umundurowany policjant, który stoi w rejonie przejścia dla pieszych