9 POSZUKIWANYCH W RĘKACH POLICJANTÓW - Aktualności - KMP Białystok

Aktualności

9 POSZUKIWANYCH W RĘKACH POLICJANTÓW

W weekend, białostoccy policjanci zatrzymali 9 osób poszukiwanych. Jedna z nich to 53-latek poszukiwany listem gończym za przestępstwo skarbowe. Mężczyzna ma do odbycia karę 65 dni pozbawienia wolności.

W miniony weekend, policjanci zatrzymali 9 osób poszukiwanych. Pierwsza z nich wpadła w piątkowe popołudnie na osiedlu Leśna Dolina. 53-latek sam zadzwonił na numer alarmowy, bo twierdził, że szuka go Policja. Mężczyzna podał swój adres i czekał na policjantów. Przybyli na miejsce mundurowi z białostockiego oddziału prewencji, potwierdzili słowa zgłaszającego. Był on poszukiwany listem gończym za przestępstwo skarbowe. 53-latek ma do odbycia karę 65 dni pozbawienia wolności. Kolejna osoba poszukiwana wpadła w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Wasilkowie. Śledczy ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Supraśl, mieszka poszukiwany 42-latek. Mundurowi zaskoczyli go swoją poranną wizytą. Mężczyzna między innymi za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości pomimo obowiązującego zakazu ma do odbycia karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności. Z kolei, w niedzielę tuż przed 20, dyżurny białostockiej komendy otrzymał informację o awanturującym się 34-letnim synu zgłaszającej. Kobieta dodała, że jest agresywny i próbuje wyrwać jej telefon. Przybyli na miejsce policjanci z patrolówki ustalili, że awanturnik jest poszukiwany przez sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości pomimo obowiązującego zakazu ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Mundurowi zatrzymali również 5 innych osób poszukiwanych do odbycia kary od 6 dni do 6 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo, w ręce policjantów wpadła jedna osoba poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu.