Aktualności

Prędkość pod lupą białostockiej drogówki

Data publikacji 29.07.2021

Wczoraj 46 policjantów z białostockiej drogówki skontrolowało 270 pojazdów. Mundurowi ujawnili 263 wykroczenia, z czego 207 dotyczyło przekroczeń prędkości. Trzy osoby straciły prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. To bilans wczorajszych działań policjantów ruchu drogowego.

Wczoraj, na terenie powiatu białostockiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość kierowców. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają ograniczenia prędkości. Policjanci przypominali, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko wystąpienia wypadków drogowych. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

46 policjantów z drogówki skontrolowało w sumie 270 pojazdów. Mundurowi ujawnili 263 wykroczenia, z czego ponad 200 dotyczyło przekroczeń prędkości. Trzy osoby straciły prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę. Jedna natomiast za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali aż 15 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci z "drogówki" jednocześnie podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

Powrót na górę strony