Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O BEZPIECZEŃSTWIE NA PÓŁKOLONIACH

Data publikacji 10.08.2021

Trwają upragnione przez wszystkich wakacje, a białostockie policjantki sukcesywnie odwiedzają dzieci spędzające wakacje na półkoloniach. Wszystko po to, aby zadbać o ich bezpieczeństwo.

Policjanci prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą na terenie powiatu białostockiego. Tak było i tym razem. Podczas zajęć z uczestnikami kolonii i półkolonii, mundurowe przypomniały zasady bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. Szczególną uwagę zwróciły na bezpieczne spędzanie czasu wolnego nad wodą. Nie zabrakło również informacji, jak zachować się w górach czy też na wsi. Prelegenci omawili jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i dlaczego warto nosić odblaski. 

Na koniec każdego spotkania policjantki rozdały dzieciom książeczki, w których dzieci mają do rozwiązania między innymi krzyżówkę oraz wykreślankę. Podczas takich spotkań dzieci mają również okazję zapoznać się z pracą policjanta oraz podstawowym wyposażeniem służbowym funkcjonariusza.

Policjanci podkreślają, że tego typu spotkania będą kontynuowane przez całe wakacje. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.

Przypominamy podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

  • Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać też na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.
  • Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratownika.
  • Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody zmoczmy nią klatkę piersiową, szyję, kark, krocze i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego.
  • Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.
  • Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło.
  • Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.
  • Pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami pamiętajmy o założeniu kapoka.

 

  • policjantka rozmawiająca z dziećmi
  • policjantka rozmawiająca z dziećmi
  • Policjantka rozdająca dzieciom zagadki,krzyżówki
Powrót na górę strony