Aktualności

KOLEJNI KIEROWCY STRACILI PRAWA JAZDY

Białostoccy policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Kierowcy pożegnali się z uprawnieniami na 3 miesiące.

Wczoraj, policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych po 16, na Kazimierza Wielkiego. Kierowca mercedesa jechał ulicami miasta z prędkością 113 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. 49-latek przekroczył tym samym prędkość o 63 kilometry na godzinę i stracił prawo jazdy. Jak tłumaczył... jechał po karmę dla psa.

Z kolei po 19 na Maczka, na policyjny radar wpadł 31-letni kierowca skody. Mężczyzna pędził z prędkością 135 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 kilometrów na godzinę. 31-latek tłumaczył mundurowym, że spieszył się do domu. Przez swój pośpiech stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych!

Powrót na górę strony