Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował włamać się do apteki, bo żona potrzebowała szamponu

Data publikacji 28.09.2021

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 32-latkowi podejrzanemu o usiłowanie kradzieży z włamaniem do apteki. Powód... żona potrzebowała szamponu. Podejrzany wpadł chwilę później w ręce białostockich policjantów. Mając blisko 2 promile alkoholu tłumaczył, że apteka powinna być w południe otwarta. Mężczyzna usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi 10 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

W niedzielne południe dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do apteki. Do zdarzenia doszło na osiedlu Leśna Dolina. Policjanci z białostockiej patrolówki mając od świadków rysopis sprawcy i kierunek jego ucieczki, chwilę później zatrzymali 32-letniego podejrzanego. Jak tłumaczył mundurowym chciał kupić żonie szampon. Kiedy zobaczył, że apteka jest zamknięta w południe, zdenerwował się i postanowił włamać się. W chwili zatrzymania białostoczanin miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili mundurowi podejrzany uszkodził drzwi do apteki, wyłamując część ich konstrukcji. Zdołał jedynie dostać się do jej przedsionka. 32-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, w warunkach recydywy kara może być zwiększona o połowę.

 

  • kryminalni trzymają zatrzymanego mężczyznę, który ma założone kajdanki
  • policyjny technik pobiera odciski palca od zatrzymanego mężczyzny
  • ręce zatrzymanego w kajdankach

Opis filmu: Pojawia się logo Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policyjny technik kryminalistyki pobiera odciski palców od zatrzymanego mężczyzny. Kolejny przykłada do skanera palce, całe dłonie. Skaner miga zielonym światłem. Policjant kryminalny w cywilnych ubraniach, na ramieniu założona żółta opaska z napisem „POLICJA’. Funkcjonariusz zakłada mężczyźnie kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Policjant prowadzi zatrzymanego przez pomieszczenie, podchodzą do drzwi, wychodzą na zewnątrz. Dwóch kryminalnych prowadzi zatrzymanego mężczyznę, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Niebieski napis na białym tle. Pojawia się logo gwiazdy policyjnej oraz napis „POLICJA KOMENDA MIEJSKA POLICJI W BIAŁYMSTOKU”.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.35 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony