BIAŁOSTOCKI POLICJANT WICEMISTRZEM POLSKI W BRAZYLIJSKIM JIU-JITSU

Data publikacji 18.10.2021

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku po raz kolejny zaprezentował wyśmienitą formę. Po ciężkich bojach wywalczył tytuł Wicemistrza Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Zawody odbyły się w Warszawie w miniony weekend.

W Warszawie, podczas minionego weekendu, odbyły się Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. W zawodach nie mogło zabraknąć naszego utalentowanego zawodnika - policjanta z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Po raz kolejny wystartował on w kategorii do 88,3 kilogramów master I białe pasy w kimonach. Po ciężkich stoczonych pojedynkach, nasz policjant Dawid wywalczył drugie miejsce. Tym samym zdobył tytuł Wicemistrza Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu.

Brazylijskie jiu-jitsu to brazylijski sport walki wywodzący się z ju-jitsu, zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. Wymaga ona od zawodnika dużej sprawności. Dominują w niej dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru. Chwyty w parterze często wykonuje się nogami poprzez zahaczenie lub objęcie części ciała przeciwnika.