Aktualności

2 KIEROWCÓW POŻEGNAŁO SIĘ Z PRAWEM JAZDY

Data publikacji 21.10.2021

Białostoccy policjanci zatrzymali prawa jazdy 2 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Kierowcy pożegnali się z uprawnieniami na 3 miesiące.

Tylko wczoraj, białostoccy policjanci zatrzymali prawa jazdy 2 kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli na trasie generalskiej, tuż przed 10. 40-letni mieszkaniec Olsztyna jechał bmw z prędkością 124 kilometry na godzinę, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka".

Drugi z kierowców wpadł na policyjny radar również na trasie generalskiej. 21-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego jechał volvo 129 kilometrów na godzinę. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. W przypadku, gdy ponownie zostanie zatrzymany przez policjantów w czasie trwania zakazu, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Za takie zachowanie po raz trzeci w czasie 6-miesięcznego okresu zakazu kierowcę czeka ponowne przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy.

Powrót na górę strony