Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PKO Bank Polski wspiera Policję w walce z oszustami

Data publikacji 25.10.2021

Nowy nieoznakowany radiowóz wzbogacił flotę pojazdów białostockiej Policji. Został zakupiony dzięki dofinansowaniu PKO Banku Polskiego oraz środkom budżetowym Komendy Głównej Policji. Pojazd służyć będzie funkcjonariuszom, którzy walczą z oszustami wykorzystującymi metodę na tak zwanego wnuczka.

Do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku trafił nowy nieoznakowany radiowóz KIA Ceed. Zakup powyższego samochodu został zrealizowany dzięki dofinansowaniu PKO Banku Polskiego oraz środkom z budżetu Komendy Głównej Policji. Połowę środków potrzebnych do zakup samochodu zapewniła Policja, a drugą połowę przekazał PKO Bank Polski. To pierwsza tego typu transakcja w naszym województwie. Całkowity koszt zakupu samochodu to 95 tysięcy złotych. Samochodów ten napędza 160 konna jednostka benzynowa o pojemności 1.5 litra. Do oficjalnego przekazania nieoznakowanego samochodu doszło w piątek. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku inspektora Macieja Daniela Wesołowskiego Dyrektor Północno Wschodniego Makroregionu Korporacyjngo PKO Banku Polskiego w Białymstoku Zbigniew Bohdziewicz przekazał kluczyki. Pojazd ten będzie wykorzystywany przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości związanej z oszustwami na tak zwanego wnuczka. Dotychczasowa współpraca z pracownikami banku pozwoliła wielokrotnie uchronić seniorów przed utratą oszczędności całego życia.

Od początku tego roku na terenie powiatu białostockiego doszło do 227 usiłowań oszustw. Niestety w 31 przypadkach seniorzy stracili oszczędności swojego życia. Kryminalni zatrzymali do tej pory 23 osoby związane z grupami popełniającymi przestępstwa metodą na tak zwanego wnuczka.

  • komendant miejski policji w Białymstoku wraz z przedstawicielami banku pekao sa
  • NOWY, NIEOZNAKOWANY RADIOWÓZ
  • NOWY, NIEOZNAKOWANY RADIOWÓZ
  • NOWY, NIEOZNAKOWANY RADIOWÓZ
  • nieoznakowany radiowóz
  • nieoznakowany radiowoz
Powrót na górę strony