Aktualności

SENIORKA UWIERZYŁA W HISTORIĘ OSZUSTÓW I STRACIŁA PONAD 80 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Data publikacji 25.11.2021

78-latka padła ofiarą oszustów, przekazując ponad 80 tysięcy złotych. Przekonana była, że w ten sposób pomaga swojej córce, która rzekomo spowodowała wypadek i potrzebowała pieniędzy.

Oszuści nie odpuszczają. Tylko wczoraj mundurowi odnotowali 3 próby oszustwa. Niestety przy kolejnym czwartym razie przestępcy przekonali 78-latkę, że „pomaga swojej córce”. Do zdarzenia doszło wczoraj około południa. Seniorka odebrała telefon od nieznanej kobiety i usłyszała, że jej córka spowodowała wypadek, w wyniku którego kilka osób zostało rannych. Dodała, że jej córka może trafić do więzienia, jeżeli „nie załatwi” tego z prokuratorem. Chwilę później telefon zadzwonił kolejny raz. Tym razem w słuchawce seniorka usłyszała mężczyznę. Rzekomy prokurator potwierdził słowa swojej poprzedniczki i polecił kobiecie zebrać wszystkie swoje oszczędności w domu. Seniorka zgodnie z poleceniem spakowała pieniądze w pudełko po butach i przekazała nieznajomemu mężczyźnie, który zapukał do jej drzwi. W ten sposób straciła ponad 80 tysięcy złotych.

Aby nie paść ofiarą oszusta pamiętaj:

  • Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy i nie informują telefonicznie o prowadzonych czynnościach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.
  • Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.
  • Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.

Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z Wami i pytały za każdym razem o radę.

Powrót na górę strony