Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prędkość pod okiem białostockich policjantów

Data publikacji 17.01.2022

44 policjantów z białostockiej drogówki skontrolowało ponad 180 pojazdów. Mundurowi ujawnili 180 wykroczeń, z czego 134 dotyczyło przekroczeń prędkości. To bilans piątkowych działań policjantów ruchu drogowego.

W piątek, na terenie powiatu białostockiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość kierowców. Funkcjonariusze byli w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają dopuszczalne limity prędkości, a także tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny, ale także dyscyplinujący kierujących, którzy pozwalają sobie na brawurową jazdę czy wsiadanie za kierownicę po alkoholu. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.
 
Do znacznego przekroczenia prędkości podczas prowadzonych działań doszło tuż przed 20 na krajowej "ósemce". Wówczas policjanci zatrzymali 23-letniego kierowcę audi. Mężczyzna pędził z prędkością 194 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.
 
Tego dnia 44 policjantów z drogówki skontrolowało w sumie ponad 180 pojazdów. Mundurowi ujawnili 180 wykroczeń, z czego 134 dotyczyło przekroczeń prędkości. W trakcie prowadzonych działań mundurowi zatrzymali również 9 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci z drogówki podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 30 grudnia 2021 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń

  • Ekran wideorejestratora, na którym widać pojazd, pod spodem mandat karny z wypisana kwotą 2500 złotych
Powrót na górę strony