Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał, bo był nietrzeźwy i nie miał uprawnień do kierowania

Data publikacji 24.01.2022

Kierowca volvo nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali 24-latka. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Mieszkaniec gminy Zabłudów odpowie za niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj wieczorem w Kurianach policjanci z białostockiej drogówki zmierzyli prędkość kierowcy volvo. Okazało się, że jechał on o 21 kilometrów na godzinę za szybko w obszarze zabudowanym. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna zlekceważył polecenia policjantów, po czym przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Pirat drogowy ignorował sygnały świetlne oraz dźwiękowe i kontynuował ucieczkę. Chwilę później zatrzymał samochód i uciekał pieszo. Po chwili mundurowi zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gminy Zabłudów. Badanie alkomatem kierowcy wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci ustalili, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania, a jego samochód obowiązkowych badań technicznych i ubezpieczenia. 24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony