Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

WYPRZEDZANIE PRZED PRZEJŚCIEM I PRZEKROCZENIE DOPUSZCZALNEJ PRĘDKOŚCI

Data publikacji 31.01.2022

W ciągu tylko dwóch dni policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali 4 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy. Trzech z nich zostało ukaranych mandatami, o wysokości grzywny dla czwartego z nich zadecyduje sąd.

O tym jak dotkliwe są grzywny nakładane w drodze mandatów karnych przekonali się kierowcy zatrzymani w miniony weekend przez policjantów z białostockiej drogówki. Przekroczyli oni prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Pierwszy z nich wpadł w oko kamery nieoznakowanego radiowozu w sobotę przed południem na trasie generalskiej. Kierowca mercedesa jechał z prędkością 127 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje „siedemdziesiątka”. Na mężczyznę został nałożony mandat w wysokości 1500 złotych, jednak kierowca skorzystał z prawa odmowy przyjęcia mandatu i teraz o wysokości grzywny będzie decydował sąd. Dwie godziny później na Hetmańskiej policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli seata. Za kierownicą auta siedział 41-latek, który jechał z prędkością 111 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym prędkość o 61 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 10 punktów.  Kolejny kierowca wpadł na policyjny radar w niedzielę przed południem na Alei Niepodległości. Policjanci zatrzymali skodę, która jechała z prędkością 121 kilometrów na godzinę na "siedemdziesiątce", a za kierownicą siedziała 21-letnia kobieta. Mundurowi za złamanie limitów prędkości nałożyli mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów. Czwartym z kierowców, który przekroczył dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, okazał się 43-letni kierowca opla. Mężczyzna na Branickiego jechał z prędkością 106 kilometrów na godzinę, a tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 kilometrów na godzinę. 43-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów. Kierowcy za popełnione wykroczenia stracili prawa jazdy.

Policyjnej kamerze nie umknęła również 55-letnia kierująca volvo, która wyprzedziła nieoznakowany radiowóz drogówki tuż przed przejściem dla pieszych na Legionowej. To spotkanie z funkcjonariuszami zakończyło się nałożeniem 1500-złotowej grzywny i 10 punktów.

  • Wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.
  • Zdjęcie policyjnego radaru z ze zmierzoną prędkością 106 kilometrów na godzinę.
  • Zdjęcie policyjnego radaru ze zmierzoną prędkością 121 kilometrów na godzinę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.92 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony