Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PRĘDKOŚĆ POD LUPĄ BIAŁOSTOCKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 21.03.2022

Tylko jednego dnia 144 kierowców przekroczyło prędkość na drogach powiatu białostockiego. To bilans piątkowych pomiarów prędkości prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego.

W piątek, na terenie powiatu białostockiego, policjanci z drogówki skupiali się na prędkości kierowców. Funkcjonariusze byli wszędzie tam, gdzie kierowcy najczęściej nie stosują się do wyznaczonych limitów, a także w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Działania takie mają przede wszystkim charakter prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali przepisów, a także zwalniali w miejscach, gdzie jest to koniecznie.

Tego dnia 48 policjantów z drogówki skontrolowało blisko 220 pojazdów. Kierowcy popełnili 212 wykroczeń. 144 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 115 z nich jechało zbyt szybko w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci zatrzymali również 7 dowodów rejestracyjnych.

Jedną z zatrzymanych za przekroczenie prędkości była 45-letnia kobieta. Wpadła w oko policyjnej kamery na trasie generalskiej, przekraczając prędkość o 33 kilometry na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". Została ukarana mandatem w wysokości 800 złotych i 6 punktami.

Policjanci z drogówki podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.96 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony