Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

By „NIECHRONIENI” czuli się bezpiecznie na białostockich drogach

Data publikacji 13.05.2022

Białostoccy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania pn. "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Przez cały wczorajszy dzień zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi sprawdzali również, czy piesi i rowerzyści dbają o swoje bezpieczeństwo.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. To właśnie ci użytkownicy dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni i najbardziej narażeni są na skutki wypadków.

Mundurowi sprawdzali, jak kierowcy zachowują się w rejonach przejść oraz czy piesi i kierowcy jednośladów stosują się do przepisów ruchu drogowego. W trakcie prowadzonych kontroli mundurowi z drogówki zwracali uwagę pieszych nie tylko na ich przywileje, ale również obowiązki. Natomiast kierowców uczulali, aby stosowali się do obowiązujących przepisów w szczególności w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci przypominali również o noszeniu podnoszących bezpieczeństwo odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

W działaniach uczestniczyło 49 policjantów. W ciągu całego dnia mundurowi stwierdzili 257 naruszeń przepisów. Najwięcej wykroczeń, bo aż 175 zostało popełnionych przez kierujących pojazdami. Rowerzyści naruszyli przepisy ruchu drogowego 30 razy, piesi 51 razy, natomiast kierowcy hulajnogi 1 raz. Trzech kierowców zdecydowało się usiąść za kierownicą samochodu po alkoholu. Ponadto, mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym.

Mundurowi przypominają również, że w przypadku zauważenia łamania przez kierowców przepisów ruchu drogowego, można zaznaczyć takie zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  • Policjantka sprawdzająca osobę w systemie
  • Policjanci stojący obok siebie
  • Policjanci kontrolujący rowerzystę
  • Policjantka stojąca tyłem
  • Policjant stojący tyłem obserwujący przejście dla pieszych
  • Policjanci stojący tyłem, kontrolujący rowerzystę
  • Policjanci stojący obok siebie skierowani w prawą stronę
  • Policjanci stojący bokiem kontrolujący rowerzystkę
  • Policjanci stojący tyłem obserwujący przejście dla pieszych
Powrót na górę strony