Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwoje dzielnicowych wyróżnionych odznaką imienia podkomisarza Andrzeja Struja

Data publikacji 29.07.2022

Młodszy aspirant Natalia Czeszczewik i młodszy aspirant Waldemar Grygieńcze z Komisariatu Policji w Wasilkowie uhonorowani zostali odznaką imienia podkomisarza Andrzeja Struja. Mundurowi wykazali się bohaterskimi postawami w trakcie służby, wynosząc 70-latka z płonącego mieszkania.

Dwanaście lat temu stołeczny policjant zareagował na chuligańskie zachowanie dwóch mężczyzn. W starciu z przestępcami podkom. Andrzej Struj zginął od ran zadanych nożem. Zarządzeniem nr 5 Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 10 lutego 2021 roku ustanowiono Medal im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja wręczany tym funkcjonariuszom, którzy poza służbą podejmują działania w ochronie życia, zdrowia i mienia obywateli oraz tym, którzy w trakcie służby ratują ludzkie życie, narażając własne. Do grona tych najbardziej zasłużonych dołączyło dwoje dzielnicowych na co dzień pełniących służbę w Komisariacie Policji w Wasilkowie. Młodszy aspirant Natalia Czeszczewik i młodszy aspirant Waldemar Grygieńcze w maju ubiegłego roku wypełnili słowa policyjnej roty „ … strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Mundurowi wykazali się bohaterskimi postawami w trakcie służby, wynosząc 70-latka z płonącego mieszkania. Dzielnicowi zapobiegli tragedii

Gratulujemy otrzymania tak doniosłego wyróżnienia naszym dzielnicowym i życzymy dalszych sukcesów w służbie. Sytuacje, w których liczy się każda minuta, a nawet sekunda, są częste w pracy policjanta, ale chwile, w których ratuje się życie, należą do wyjątkowych i jednocześnie najbardziej satysfakcjonujących.

Powrót na górę strony