Aktualności

3 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policjantów

Data publikacji 19.09.2022

Tylko w weekend w ręce białostockich policjantów wpadło 3 nietrzeźwych kierowców. Niechlubnym rekordzistą był 63-letni kierowca mercedesa, który miał ponad 2 promile alkoholu. Wpadł, bo jechał całą szerokością jezdni bez świateł. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tylko w weekend białostoccy policjanci przerwali jazdę 3 nietrzeźwym kierowcom. Niechlubnym rekordzistą okazał się 63-letni kierowca mercedesa. Mężczyzna wpadł po tym, jak na Ciołkowskiego jechał całą szerokością jezdni bez włączonych świateł. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Drugim nietrzeźwym kierowcą okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu monieckiego, który wpadł w Sowlanach. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy i trafili do izby wytrzeźwień. Natomiast ostatni z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany na Niewodnickiej. Badanie alkomatem 47-letniego kierowcy audi wykazało ponad pół promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony