Aktualności

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka z białostockimi policjantami

Data publikacji 21.09.2022

Policjantki z wydziału prewencji i dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Spotkanie odbyło się w dniu Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

Policjanci spotkali się z dziećmi w przedszkolach na terenie całego miasta w dniu Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze, ucząc najmłodszych prawidłowego poruszania się na przejściach dla pieszych. Mundurowi wykorzystali do tego zestaw edukacyjny tzw. „Autochodzik”. Tego rodzaju nauka przez zabawę przyniosła najmłodszym najwięcej radości. Dzięki niej maluchy mogły przećwiczyć prawidłowe poruszanie się po przejściu dla pieszych.
Policjanci przypomnieli również jak ważne jest noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo. Policjanci zwracali również uwagę na konieczność jeżdżenia w fotelikach czy też na zapinanie pasów bezpieczeństwa. Dzieci utrwalały również wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się w kontakcie z niebezpiecznym psem, ćwicząc przy tym pozycję żółwia. Cześć spotkań uatrakcyjnił również pokaz tresury policyjnego psa.

Powrót na górę strony