Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ULICA TO NIE TOR WYŚCIGOWY-SPOT

Data publikacji 25.10.2022

Kierowcy na Andersa mogli dzisiaj spotkać nie tylko policjantów, ale także kierowcę rajdowego, Jarosława Kazberuka. Wspólnie przypominali uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest przestrzeganie limitów prędkości i dostosowanie jej do warunków panujących na drodze. "Ulica to nie tor wyścigowy" pod takim tytułem policjanci z białostockiej drogówki zrealizowali również spot, który ma uświadomić kierującym, że nadmierna prędkość znacząco podnosi ryzyko wypadku drogowego.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego białostockiej komendy w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg, zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, a także egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Kierowcy, którzy zbyt mocno nacisnęli pedał gazu mogli spotkać na Andersa nie tylko policjantów, ale również kierowcę rajdowego Jarosława Kazberuka, który wspólnie z mundurowymi przypominał uczestnikom ruchu drogowego, czym jest bezpieczna prędkość i jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących limitów. Przy okazji prowadzonych działań mundurowi przygotowali również spot przestrzegający przed niebezpieczną jazdą z nadmierną prędkością, która jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Pamiętaj:

  • Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu.
  • Suma bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to suma bezpiecznych zachowań wszystkich jego uczestników.
  • Przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.
  • Pamiętajmy, że na drodze wszyscy jesteśmy równi i mamy takie same prawa i obowiązki, bez względu na to, czy jesteśmy pieszymi, rowerzystami czy kierującymi pojazdami.
  • Bądźmy wobec siebie partnerami i szanujmy się wzajemnie.
  • To nasza wspólna droga i wspólny cel - cało i zdrowo dotrzeć na miejsce.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.38 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja

Pobierz plik Audiodeskrypcja (format mp3 - rozmiar 524.96 KB)

Powrót na górę strony