Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O takim zachowaniu warto mówić

Data publikacji 30.11.2022

Takie zachowanie warte jest nagłaśniania. 24-latek właściwie zareagował na drodze. Widząc, że jeden z kierowców jedzie od krawężnika do krawężnika jezdni, uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce patrol Policji. Wszystko działo się na jednym z białostockich osiedli. Jak się okazało, nieodpowiedzialny kierowca miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Takie zachowanie warte jest nagłaśniania. 24-letni kierowca właściwie zareagował na drodze. Widząc opla, który jechał od krawędzi do krawędzi jezdni, nabrał przypuszczeń, że może go prowadzić ktoś po alkoholu. Zaczął więc od razu działać. W efekcie uniemożliwił kierowcy opla dalszą jazdę, a następnie "zabezpieczył" kluczyki od samochodu. Jednocześnie wezwał na miejsce patrol Policji. Wszystko działo się na jednym z białostockich osiedli. Przybyli na miejsce mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem kierującego oplem. Jak się okazało 46-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego. Hasło: "Piłeś - nie jedź" powinno być zawsze aktualne.

Powrót na górę strony