Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy i chronimy

Data publikacji 01.12.2022

Hasło "Pomagamy i Chronimy" jak zawsze jest aktualne. Policjanci pomogli 59-latce, która nie dała rady podnieść się. Kobieta choruje na nieuleczalną chorobę i ma trudności w poruszaniu się. O tym, że potrzebuje pomocy powiadomiła nas samodzielnie.

Policjanci z białostockiej patrolówki dostali nietypowe zgłoszenie. W jednym z mieszkań miała znajdować się kobieta potrzebująca pomocy. Z relacji samej zgłaszającej wynikało, że jest nieuleczalnie chora, ma problemy z poruszaniem się i nie da rady samodzielnie podnieść się z łóżka. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą. Tam zastali 59-letnią białostoczankę. Mundurowi pomogli kobiecia podnieść się do pozycji siedzącej, bo jak twierdziła 59-latka siedząc będzie już w stanie samodzielnie funkcjonować.

Apelujemy do wszystkich o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze czy też chore, które niejednokrotnie mieszkają samotnie i z różnych powodów mogą potrzebować pomocy oraz opieki. Dlatego nie bądźmy obojętni, reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy zadzwonić na numer alarmowy. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał.

Powrót na górę strony