Aktualności

INAUGURACJA BEZPIECZNYCH FERII 2023 W POWIECIE BIAŁOSTOCKIM

Data publikacji 20.01.2023

Policjantki z białostockiej komendy wspólnie z przedstawicielami nadleśnictwa Dojlidy oraz Straży Ochrony Kolei spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej numer 4 w Białymstoku. Tematem przewodnim było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

Policjantki z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zainaugurowały "Bezpieczne Ferie 2023". W zajęciach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Białymstoku, a tematem spotkania były bezpieczne zachowania w okresie zimowego wypoczynku. W inauguracji uczestniczyli również przedstawiciele Nadleśnictwa Dojlidy oraz Straży Ochrony Kolei. W trakcie spotkania poruszono temat bezpiecznych wycieczek do lasu, odpowiednich zachowań w rejonie torowiska oraz podczas podróży pociągiem. Nie zabrakło również wskazówek jak zachować się wobec osób obcych. Policjantki podkreślały, że ważny jest wybór odpowiedniego miejsca do zabaw: z dala od ulic, dróg i parkujących samochodów. Przestrzegały przed lekkomyślnym rzucaniem śnieżkami w przechodniów czy jadące pojazdy. Spotkanie było także doskonałą okazją do promowania noszenia elementów odblaskowych, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w okresie zimowym. Przypomniano równiez najmłodszym numer alarmowy 112 oraz zagadnienia związane z wzywaniem pomocy.

Zajęcia miały nietypowy charakter. W trakcie spotkania uczestnicy zagrali w grę towarzyską „kalambury”, w której oprócz znajomości tematyki właściwych zachowań w trakcie zimowego wypoczynku, należało wykazać się refleksem. Uczestnicy spotkania mogli równiez sprawdzic się podczas konkurencji przeciągania liny. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki oraz opaski odblaskowe.

 

Powrót na górę strony