Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Licealiści odwiedzili białostockich policjantów

Data publikacji 20.01.2023

Dziś białostoccy policjanci gościli licealistów. Młodzież poznała warunki przyjęcia do służby w Policji oraz zapoznała się ze specyfiką służby poszczególnych wydziałów.

Białostockich policjantów odwiedzili maturzyści VIII LO w Białymstoku. Młodzież przywitała Pani Naczelnik Wydziału Kadr nadkomisarz Anna Baczyńska. W trakcie spotkania policjanci przybliżyli licealistom etapy rekrutacji oraz wymagane dokumenty do rozpoczęcia postępowania kwalifikacyjnego. Młodzież mogła obejrzeć przygotowaną prezentację oraz filmy instruktażowe przedstawiające m.in. test sprawności fizycznej, jaki musi pokonać każdy zainteresowany służbą w Policji. Mieli okazję również zmierzyć się z przykładowym testem wiedzy, który przygotowali mundurowi, a który również jest jednym z pierwszych etapów postępowania kwalifikacyjnego. Dwie osoby, które zdobyły największą ilość punktów otrzymały drobne upominki.

W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z zadaniami mundurowych, pełniących służbę w poszczególnych wydziałach. O specyfice pracy w mundurze opowiadał między innymi technik kryminalistyki. Policjant zwrócił uwagę m.in., jak można trafić do policyjnej bazy danych oraz opowiedział czym jest daktyloskopia. Licealiści mieli okazję zobaczyć, a nawet spróbować sztuki ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Ponadto mogli „zajrzeć” do walizki technika policyjnego i usłyszeć do czego służą przechowywane w niej narzędzia. Nie zabrakło również prezentacji policyjnego sprzętu, który maturzyści mogli osobiście przymierzyć.

Powrót na górę strony