Aktualności

Bezpieczne wyjazdy na ferie

Data publikacji 23.01.2023

W trosce o bezpieczne wyjazdy na zimowy wypoczynek, w miniony weekend policjanci na terenie całego powiatu białostockiego prowadzili wzmożone działania kontrolne. Podczas kontroli drogowych policjanci szczególną uwagę zwracali m.in. na przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości, a także sposób przewożenia pasażerów, bagażu oraz stan techniczny pojazdów. Policjantów nie zabrakło również w rejonach dworców, gdzie czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących pociągami i autobusami.

Podróż, niezależnie od wybranego środka transportu powinna być bezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też policjanci w miniony weekend skoncentrowali się na zapewnieniu porządku, bezpieczeństwa podróżujących, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy. Mundurowi pojawili się nie tylko na trasach wyjazdowych z miasta, ale także na dworcach i peronach. Mundurowi z drogówki szczególną uwagę zwracali m.in. na przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości, trzeźwość kierowców, a także sposób przewożenia pasażerów, bagażu oraz stan techniczny pojazdów. Z kolei policjanci z patrolówki, którzy w rejonie dworców pojawili się w asyście psów służbowych czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierali sie w podróż pociągiem, czy też autobusem.

Blisko 70 policjantów czuwających nad bezpieczeństwem podróżujących skontrolowało 303 pojazdy. Mundurowi ujawnili aż 294 wykroczeń, z czego 186 dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej i aż 159 z nich ujawnionych zostało w rejonie przejść dla pieszych. Dwóch kierowców za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym straciło w miniony weekend prawa jazdy. Mundurowi sprawdzając stan techniczny pojazdów zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych.

Jednym z zatrzymanych za przekroczenie prędkości był 39-letni kierowca audi. Mężczyzna wpadł na policyjny radar wczoraj przed południem na osiedlu Piasta. Mieszkaniec Legionowa jechał z prędkością 109 km/h w miejscu gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. W tym przypadku za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem. Drugi z zatrzymanych kierowców to 33-letni białostoczanin. Policjanci zatrzymali go na Trasie Generalskiej tuż przed 18.00. Kierowca volkswagena przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h, także na „pięćdziesiątce”. 33–latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami.Obaj mężczyźni stracili prawa jazdy.

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole przez cały okres zimowych ferii.


 

Powrót na górę strony