Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności świadka

Data publikacji 15.03.2023

Dzięki reakcji świadka w ręce białostockich policjantów wpadł nietrzeźwy kierowca peugeota. 52-latek zwrócił swoją uwagę, jadąc całą szerokością jezdni. Kilka minut później był już w rękach policjantów. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy na osiedlu Mickiewicza. O całej sytuacji policjantów powiadomił świadek, który widział, jak kierowca jadący peugeotem nie trzyma się swojego pasa ruchu. Interweniujący policjanci z białostockiego oddziału prewencji zauważyli i zatrzymali do kontroli opisywany samochód chwilę po zgłoszeniu. Za kierownicą peugeota siedział 52-letni mieszkaniec gminy Juchnowiec Kościelny. Badanie alkomatem wykazało, że kierował on pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Powrót na górę strony