Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

By „NIECHRONIENI” czuli się bezpiecznie na białostockich drogach

Data publikacji 23.03.2023

Wczoraj policjanci z białostockiej drogówki zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Mundurowi przyglądali się również, czy piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. To właśnie ci uczestnicy są najbardziej narażeni na negatywne skutki wypadków drogowych.

Wczoraj blisko 50 policjantów z białostockiej drogówki przyglądało się tym odcinkom dróg i skrzyżowań, gdzie są przejścia dla pieszych, a także tym miejscom, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Zwracali także uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego takie jak: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Policjanci sprawdzali także czy piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. Reagowali na te zachowania, które wpływają na ich bezpieczeństwo, a szczególnie: przekraczanie jezdni przez pieszych w niedozwolonym miejscu lub na czerwonym świetle. Podczas rozmów z pieszymi i rowerzystami policjanci przypominali o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym oraz zachęcali do korzystania z nich także na wszystkich nieoświetlonych drogach w obszarze zabudowanym.

Blisko 260 wykroczeń ujawnili policjanci, z czego blisko 170 zostało popełnionych przez kierowców i ponad 60 popełnionych przez pieszych. 30 wykroczeń zostało popełnionych wobec pieszych oraz blisko 80 przekroczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Blisko 30 wykroczeń zostało popełnionych przez rowerzystów. Mundurowi zatrzymali również 10 dowodów rejestracyjnych.

Mundurowi przypominają również, że w przypadku zauważenia łamania przez kierowców przepisów ruchu drogowego, można zaznaczyć takie zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  • Policjanci na służbie podczas działań.
  • Policjanci na służbie podczas działań.
  • Policjanci na służbie podczas działań.
Powrót na górę strony