Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści ciągle próbują. Ostrzeż swoich bliskich!

Data publikacji 19.05.2023

Oszuści ciągle próbują wyłudzać od seniorów pieniądze. Wykorzystując zaufanie oraz chęć niesienia pomocy bliskim, oszukują osoby starsze. Wczoraj do policjantów zgłosiła się 91-latka, która na szczęście nie uwierzyła w historię o wypadku córki i nie przekazała pieniędzy.

Do policjantów z wasilkowskiego komisariatu zgłosiła się 91-letnia mieszkanka gminy Czarna Białostocka, do której na telefon stacjonarny zadzwonili oszuści. Seniorka w słuchawce usłyszała męski głos, który powiedział jej, że córka spowodowała wypadek. W tle słyszała również płacz kobiety, proszącej o pomoc. Dzwoniący mężczyzna poinformował kobietę, że aby uniknąć konsekwencji, potrzebne jest 50 tysięcy złotych. Gdy kobieta powiedziała, że nie ma takich pieniędzy, oszust wypytywał ją o posiadane w domu kosztowności. Wówczas seniorka rozłączyła się. Skontaktowała się również z córką która, jak się okazało, nie miała żadnego wypadku. 91-latka wraz z synem powiadomiła o całej sytuacji policjantów.

NIE POZWÓL, ABY KTOŚ Z TWOICH BLISKICH PADŁ OFIARĄ OSZUSTA!

Co musisz zrobić, żeby nie stać się ofiarą oszustów!

  • Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań! Zadzwoń do innego członka rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.
  • Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz.
  • Oszuści działają w sposób bezwzględny. Umiejętnie manipulują rozmową tak, aby uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać ufność starszych osób i troskę o swoich krewnych.
  • Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom!
  • Powiadom o całe sytuacji Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.
Powrót na górę strony