Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny jednoślad

Data publikacji 22.05.2023

83 wykroczenia popełnione przez rowerzystów, 13 przez motocyklistów i 7 przez kierowców innych jednośladów ujawnili policjanci z białostockiej drogówki w ciągu jednego dnia. W niedzielę przyglądali się, czy kierowcy jednośladów dbają o własne bezpieczeństwo i przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Ich uwadze nie umknęli także kierowcy osobówek, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

W niedzielę policjanci z białostockiej drogówki zwracali szczególną uwagę, czy użytkownicy jednośladów właściwie dbają o własne bezpieczeństwo. Sprawdzali, czy przestrzegane są przepisy dotyczące poruszania się jednośladów i czy ich użytkownicy są trzeźwi. Kontrolowani byli rowerzyści, motocykliści, motorowerzyści i kierujący hulajnogami. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi stan techniczny pojazdów oraz legalność ich posiadania. Mundurowi zwracali również uwagę na to, czy kierowcy samochodów ustępują pierwszeństwa jednośladom w sytuacjach określonych w przepisach. Uwadze policjantów nie umknęli też kierowcy osobówek, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Tylko jednego dnia 50 policjantów skontrolowało ponad 130 kierowców jednośladów, ujawniając ponad 100 wykroczeń, z czego 83 popełnionych przez rowerzystów i 13 przez motocyklistów i 7 przez kierujących innymi jednośladami. W ręce mundurowych wpadł jeden nietrzeźwy kierowca jednośladu. Okazał się nim 21-letni rowerzysta. Został zatrzymany na Konstytucji 3 Maja. Badanie alkomatem wykazało, że jechał rowerem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2500 złotych.

Powrót na górę strony