Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 200 przekroczeń prędkości jednego dnia

Data publikacji 29.05.2023

Tylko jednego dnia ponad 200 kierowców zostało zatrzymanych w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. To bilans piątkowych pomiarów prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego na drogach Białegostoku i powiatu białostockiego.

W piątek, na terenie miasta i powiatu białostockiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Funkcjonariusze czuwając nad bezpieczeństwem kierowców byli wszędzie tam, gdzie najczęściej przekraczane są limity prędkości, a także tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Ponad 50 policjantów z białostockiej drogówki skontrolowało blisko 300 pojazdów. 255 kierowców popełniło wykroczenia. Ponad 200 z nich przekroczyło dopuszczalną prędkość, z czego ponad 170 w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci zatrzymali również 2 prawa jazdy z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym i 15 dowodów rejestracyjnych.

Jednym z zatrzymanych za przekroczenie prędkości był 34-letni kierowca bmw. Mężczyzna wpadł na policyjny radar po 18 na Alei Niepodległości, jadąc z prędkością 131 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „siedemdziesiątka”. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Przypominamy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych.

Powrót na górę strony