Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sezon trwa-zabezpiecz swój rower

Data publikacji 07.06.2023

Białostoccy policjanci wciąż otrzymują zgłoszenia o kradzieżach jednośladów. Rowery giną najczęściej spod sklepów, z posesji, klatek schodowych lub z niezamkniętych pomieszczeń. Zdarza się również, że złodzieje włamują się do piwnicy czy garażu, gdzie rowery są przechowywane. Mundurowi przypominają o właściwym zabezpieczeniu jednośladu.

W ostatnim czasie na terenie powiatu białostockiego, dochodzi do kolejnych kradzieży rowerów. Aby zapobiegać utracie jednośladu, rower warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu można zastosować różnego rodzaju zapięcia techniczne. Trzeba również unikać sytuacji, w której rower będzie pozostawiony bez odpowiedniej ochrony, na przykład na klatkach schodowych, w okolicy sklepów, czy na balkonach. W każdym przypadku pozostawienia niezabezpieczonego roweru, właściciel musi mieć świadomość, że staje się potencjalną ofiarą kradzieży. Złodziej wykorzysta każde ułatwienie. Aby powstrzymać falę zjawiska policjanci apelują o ostrożność. Nie ma doskonałych form zabezpieczenia, jednak istnieją sposoby, dzięki którym można zminimalizować ryzyko kradzieży.

Aby ograniczyć ryzyko kradzieży warto więc pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  • Nigdy nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru – nawet na chwilę!
  • Jeśli nie mamy osobnego pomieszczenia do przechowywania roweru, zabierzmy go do mieszkania.
  • Zostawiając rower w ogólnodostępnym miejscu, zabezpiecz go porządną linką.
  • Warto sfotografować nasz jednoślad i spisać numer identyfikacyjny lub fabryczny. W przypadku kradzieży ułatwi to pracę policjantom oraz umożliwi zarejestrowanie przedmiotu w policyjnych bazach danych.

Przypominamy, że gdy dojdzie do kradzieży roweru, należy natychmiast zgłosić ten fakt Policji. Najlepiej jest posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające zakup roweru - z numerem ramy i opisem jednośladu, czy też zdjęcie.

Powrót na górę strony