Aktualności

Prędkość pod lupą białostockiej drogówki

Data publikacji 20.05.2024

Tylko jednego dnia blisko 130 kierowców zostało zatrzymanych w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. To bilans piątkowych pomiarów prędkości prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego na drogach Białegostoku i powiatu białostockiego.

W piątek, na terenie miasta i powiatu białostockiego, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszały się pojazdy. Funkcjonariusze czuwając nad bezpieczeństwem kierowców byli wszędzie tam, gdzie najczęściej przekraczane są limity prędkości, a także tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. Policjanci z białostockiej drogówki skontrolowali ponad 200 pojazdów. Łącznie ujawnili blisko 170 wykroczeń. Blisko 130 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, z czego 85 w rejonie przejść dla pieszych. Po 9 na Sikorskiego na policyjny radar wpadł kierowca bmw. 52-latek jechał z prędkością 81 km/h na obowiązującej tam „pięćdziesiątce”. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych a jego konto zasiliło 9 punktów. Takim samym mandatem został ukarany kierowca renault, który został zatrzymany do policyjnej kontroli po 12 na Alei Niepodległości. 46-latek jechał z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Zaledwie 40 minut później w tym samym miejscu na policyjny radar wpadła 54-latka jadąca bmw. Kobieta przekroczyła prędkość o 31 km/h. Ona również została ukarana mandatem w wysokości 800 złotych a na jej konto wpadło 9 punktów.

Od początku roku na terenie powiatu białostockiego z powodu nadmiernej prędkości doszło do 4 wypadków, w których 2 osoby zginęły i 2 zostały ranne oraz do 106 kolizji drogowych. Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Powrót na górę strony