Aktualności

Kierowcy w oku policyjnego wideorejestratora

Data publikacji 24.05.2024

Policjanci każdego dnia sprawdzają czy kierowcy, nie tylko aut ale również motocykli, stosują się do wyznaczonych limitów prędkości. W oko policyjnego wideorejestratora wpadł 29-letni kierowca bmw. Przekroczył prędkość na tyle, że stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został również ukarany 1500-złotowym mandatem i 13 punktami.

Policjanci z białostockiej drogówki, dbając o bezpieczeństwo na drogach, codziennie sprawdzają, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Wczoraj o 10 na Alei Niepodległości w oko policyjnego wideorejestratora wpadł kierowca bmw, który jechał 122 kilometrów na godzinę. 29-latek tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 kilometry na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje "siedemdziesiątka". Policjanci ukarali go 1500-złotowym mandatem a jego konto zasiliło 13 punktów. Na 3 miesiące stracił także prawo jazdy. Z kolei dziś przed 11 na krajowej „ósemce” w Porosłach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. 41-latek jechał z prędkością 124 kilometrów na godzinę, gdzie na tym odcinku drogi obowiązuje „siedemdziesiątka”. Mundurowi ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami.

Niedostosowanie prędkości do wyznaczonych limitów i warunków panujących na drodze wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, nie tylko aut ale również jednośladów, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.

Nie ryzykuj! Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.18 MB)

Powrót na górę strony