Aktualności

Za prędkość stracili prawa jazdy

Data publikacji 10.06.2024

W zaledwie dwa dni policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali 6 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Każdy z nich stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci każdego dnia przy pomocy videorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzają, czy kierowcy stosują się do wyznaczonych limitów prędkości. W miniony weekend zatrzymali sześciu, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Jednym z nich był 42-letni białostoczanin, który wpadł w sobotę po 17 na Dywizjonu 303 na policyjny radar. Mężczyzna jechał volvo z prędkością 135 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „70”, tym samym przekraczając prędkość o 65 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami. Na 3 miesiące stracił także prawo jazdy. Ten sam patrol białostockiej drogówki niespełna 2 godziny później na Kazimierza Wielkiego zatrzymał do kontroli bmw. 20-letni kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h, gdzie na tym odcinku obowiązuje „pięćdziesiątka”. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami. On również stracił prawo jazdy na 3 miesiące. W niedzielę po 10 na Maczka w oko policyjnego videorejestratora wpadł 42-letni kierowca peugeota. Mężczyzna przekroczył obowiązująca tam „70” o 65 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, a jego konto zasiliło 14 punktów. On także stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Niedostosowanie prędkości do wyznaczonych limitów i warunków panujących na drodze wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, nie tylko aut ale również jednośladów, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.

Nie ryzykuj! Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego!

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.29 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony