Aktualności

Za prędkość stracili prawa jazdy

Data publikacji 27.06.2024

W zaledwie dwa dni policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Każdy z nich stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci każdego dnia przy pomocy videorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzają, czy kierowcy stosują się do wyznaczonych limitów prędkości. W przeciągu dwóch dni zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Jednym z nich był 19-letni mieszkaniec powiatu białostockiego, który został zatrzymany dzisiaj w nocy przed 3 na jednej z ulic miasta. Mężczyzna jechał dacią z prędkością 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „70”, tym samym przekraczając prędkość o 52 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami. Na 3 miesiące stracił także prawo jazdy.

Niedostosowanie prędkości do wyznaczonych limitów i warunków panujących na drodze wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, nie tylko aut ale również jednośladów, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.

Nie ryzykuj! Zwolnij i zadbaj o bezpieczeństwo własne or

az innych uczestników ruchu drogowego!

 

Powrót na górę strony