Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu

Data publikacji 03.07.2024

W ręce policjantów z białostockiej drogówki wpadł nietrzeźwy kierowca. 41-letni mężczyzna kierował fiatem ducato mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Białostoccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na trasie nr 8 w rejonie Choroszczy "szlaczkiem" jedzie biały bus. Już po kilku minutach od zgłoszenia na jednej z ulic miasta mundurowi zauważyli opisywany pojazd. Policjanci od kierowcy od razu wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a samochód został odholowany na policyjny parking. 41-latek za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze jest ogromnym zagrożeniem. Masz podejrzenie, że jadący przed Tobą pojazd kierowany jest przez nietrzeźwego? Poinformuj nas o tym! Jeden telefon pod numer alarmowy 112 może uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony