Działania profilaktyczne

"Nie bądźmy obojętni"

Data publikacji 30.09.2015

W związku z okresem zimowym i silnym w tym okresie mrozem białostocka policja wspólnie z instytucjami i organizacjami pomocy działającymi na terenie Białegostoku i powiatu białostockiego podejmuje intensywne działania prewencyjne i pomocowe wobec osób najbardziej potrzebujących.

Zima to ciężki okres dla osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych z uwagi na wiek, niepełnosprawność. Osoby takie szukają schronienia w różnych miejscach takich jak opuszczone mieszkania i budynki, piwnice, ogródki działkowe lub pozostawione są w swoich mieszkaniach bez opieki.

W celu ograniczenia odmrożeń i przypadków śmiertelnych policjanci, zarówno mundurowi, jak i pełniący służbę po cywilnemu kontrolują miejsca, w których gromadzą się bezdomni w ramach działań „Nie bądźmy obojętni”.

Skuteczność całej akcji nie jest uzależniona tylko od służb działających na terenie miasta i powiatu stąd apel do wszystkich mieszkańców, by zwracali uwagę na osoby bezdomne, samotne, nieporadne czy też nietrzeźwe, które mogą być potencjalnymi ofiarami mrozów. Warto pamiętać, żeby pomóc takiej osobie wystarczy powiadomić

anonimowy, całodobowy nr telefonu

85-670-27-37

lub numery alarmowe 112, 997 lub 986

 

Powrót na górę strony