Aktualności
Rozmiar czcionki
-
CBŚP uderza w narkotykową grupę z Podlasia. Zatrzymano 5 osób i zabezpieczono ponad 23 kg narkotyków
Psy do wyszukiwania zapachu narkotyków z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pomogły w odnalezieniu narkotyków funkcjonariuszom Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy przeprowadzili kolejne działania w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na terenie województwa podlaskiego. Grupa miała zajmować się wytwarzaniem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.
-
Odebrał pieniądze od dwóch seniorek - zatrzymali go białostoccy policjanci
Na 3 miesiące do aresztu trafił mieszkaniec Warszawy, który w połowie maja oszukał dwie seniorki z Białegostoku. Przekazały mu wówczas biżuterię i pieniądze – łącznie blisko 140 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
ZEPSUTE AUTO NA RONDZIE, A W ŚRODKU DWIE NIETRZEŹWE KOBIETY
Kierowca, który zauważył na rondzie uszkodzone Renault, odkrył, że w środku są dwie pijane kobiety. Przepchnął pojazd na przystanek autobusowy i zadzwonił na numer alarmowy. Obie kobiety trafiły do izby wytrzeźwień. 29 - latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
Groził nożem policjantowi na wolnym - został zatrzymany
Policjant na wolnym został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę. Agresor groził, że go zabije i wyciągnął nóż. Zatrzymali go funkcjonariusze z białostockiego oddziału prewencji i znaleźli przy nim narkotyki. 29-latek usłyszał zarzuty: gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza oraz posiadania narkotyków Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Jeden przyjechał na zakupy, drugi zasnął za kierownicą - nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu
Dzięki reakcji świadków, policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich zrobił zakupy i odjechał, drugi natomiast zasnął w samochodzie na środku drogi. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Podkom. Edyta Pasieka i podkom. Krzysztof Pasieka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku odznaczeni Honorową Policyjną Odznaką Zasługi im. „Ponurego”.
Policyjne małżeństwo - podkom. Edyta Pasieka i podkom. Krzysztof Pasieka z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zostali odznaczeni Honorową Policyjną Odznaką Zasługi im. „Ponurego”. Uroczystość odbyła się na polanie „Wykus” w Lasach Siekierzyńskich, w Puszczy Jodłowej u stóp Gór Świętokrzyskich.
-
Aktualności „Blackout 2026” z udziałem podlaskich policjantów
Podejrzany pakunek pozostawiony w pobliżu stacji elektroenergetycznej, nieuprawnione wtargnięcie na jej teren oraz atak na pracownika infrastruktury krytycznej. Między innymi takie zdarzenia zostały zainscenizowane żeby sprawdzić sposób reakcji i współdziałanie z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo podczas ćwiczeń „Blackout 2026”, które odbyły się w dniach 10-12 czerwca na terenie naszego województwa.
-
Jechali bez kasków - okazało się, że kierowca ma zakaz
10-latek trafił do szpitala, po tym jak razem z 36-letni znajomym rodziny jechał motocyklem. Zarówno kierowca jak i nieletni pasażer jednośladu nie mieli kasków na głowach. Kierowca miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i za niestosowanie się do orzeczonego zakazu. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą obecność alkoholu w jego organizmie, odpowie również za kierowanie pojazdem pod jego wpływem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.