Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
Dla wielu dzieci i nastolatków internet jest dziś naturalnym miejscem zawierania nowych znajomości. Rozmowy w komunikatorach, mediach społecznościowych czy podczas wspólnej gry online są częścią ich codzienności. Większość takich kontaktów nie niesie za sobą zagrożenia. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po drugiej stronie zamiast rówieśnika znajduje się dorosła osoba, która świadomie wykorzystuje zaufanie dziecka. Takie relacje na początku wyglądają bardzo zwyczajnie.
-
Kierowcy z promilami
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie dwóch kierowców. 43-latek zatrzymał się na środku jezdni, a 27-latek spowodował kolizję. Mężczyźni stracili prawa jazdy. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
-
#zaginioneNIEzapomniane – rusza druga edycja kampanii społecznej Policji
Zaginięcie dziecka to doświadczenie, którego nie da się porównać z niczym innym. Dla wielu osób wciąż kojarzy się ono z nagłą sytuacją – chwilą nieuwagi, tłumem ludzi, miejscem, w którym łatwo się rozdzielić. Tymczasem coraz częściej początek takiej historii wygląda inaczej. Zaczyna się dużo wcześniej i często… w telefonie. Dlatego polska Policja we współpracy z Fundacja ITAKA po raz kolejny prowadzi kampanię społeczną #zaginioneNIEzapomniane. Jej druga edycja potrwa od 18 do 25 maja i zakończy się w Międzynarodowym Dniu Dziecka Zaginionego. Tego dnia, podobnie jak w roku ubiegłym, budynki urzędów i instytucji w całej Polsce zostaną podświetlone na niebiesko. Ten kolor to symbol pamięci o dzieciach, które zaginęły, i wsparcia dla ich bliskich, którzy wciąż szukają. Patronat honorowy nad kampanią objęła Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
-
Noc Muzeów w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku
Po raz kolejny policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, włączyli się w "Noc Muzeów". Tylko w tę jedną noc w roku, można było zwiedzić budynek przy ul. Sienkiewicza 65. W programie były m.in. dynamiczne pokazy zatrzymywania niebezpiecznych przestępców, podróż po kartach historii policji, pokazy umiejętności funkcjonariuszy, również tych czworonożnych. Nie zabrakło także prezentacji policyjnego sprzętu, miasteczka ruchu drogowego dla najmłodszych czy stoisk profilaktycznych, a także miejsca zbrodni zainscenizowanego przez policjantów z laboratorium kryminalistycznego.
-
Policjanci zatrzymali obywatela Litwy, który uciekał skradzionym samochodem
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi obywatelowi Litwy, który uciekał skradzionym samochodem. Mimo, że próbował schować się w lesie, zatrzymali go policjanci. Mężczyzna usłyszał zarzuty: kradzieży z włamaniem i niezatrzymania do kontroli. Trafił na 3 miesiące do aresztu.
-
WYRÓŻNIENIA DLA NAJLEPSZYCH POLICJANTÓW RUCHU DROGOWEGO
Najlepsi policjanci ruchu drogowego wyłonieni podczas wojewódzkiego finału konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” odebrali wyróżnienia z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektora Krzysztofa Woźniewskiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w ogólnopolskim finale, który odbędzie się już w czerwcu w Łodzi.
-
Wpadł na krajowej 8 - stracił prawo jazdy
Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali do kontroli Toyotę, którego kierowca na "krajowej 8" znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. 31-latek jechał 143 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. Na jego konto trafiły punkty, a kierowca został ukarany wysokim mandatem.
-
Escapetruck przyjechał do Białegostoku
Do Białegostoku, po raz pierwszy, zawitał Escapetruck. Wydarzenie edukacyjno-profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania handlu ludźmi zorganizowano na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczestnicy projektu skorzystali z Escapetrucka, który jest mobilną formą edukacji, łączącą elementy gry typu escape room z ważnym przesłaniem społecznym.
-
ZAPRASZAMY NA NOC MUZEÓW DO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W BIAŁYMSTOKU
Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku ponownie otwiera swoje drzwi dla zwiedzających w ramach ogólnopolskiej inicjatywy NOC MUZEÓW 2026. Już w najbliższą sobotę, 16 maja, mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć od środka, jak wygląda codzienna służba policjantów. Nie zabraknie pokazów umiejętności funkcjonariuszy, również tych czworonożnych: dynamicznego zatrzymywania niebezpiecznego przestępcy, technik i taktyk interwencji. Na zwiedzających czekają warsztaty z pierwszej pomocy, miasteczko kryminalistyczne i ruchu drogowego, stoiska profilaktyczno-promocyjne oraz spotkanie z podlaskimi kontrterrorystami. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i mnóstwo atrakcji. Przyjdź i dołącz do policyjnej akcji NOC MUZEÓW 2026.
-
Kobieta znęcała się nad mężem
Policjanci zatrzymali kobietę, która od dłuższego czasu stosowała przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojego męża oraz dzieci. Usłyszała zarzut znęcania, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.